dłonie

Jak zrobić manicure hybrydowy?

Chciałabyś sama zacząć robić sobie manicure hybrydowy, ale nie masz pojęcia, od czego go w ogóle zacząć? Niby co miesiąc masz szansę przyglądać się poczynaniom stylistyki, gdy ta zajmuje się twoimi paznokciami, ale potrzebujesz wyraźnych i prostych instrukcji, które przeprowadziłyby cię przez cały proces stylizacji? Oto i one. Koniecznie zapisz sobie ten tekst lub przepisz instrukcję na oddzielną kartkę, by początkowo móc się na nich wesprzeć.

Stylizację rozpocznij od opiłowania paznokci. Zrób to tak, jak lubisz. Na pewno masz swój ulubiony kształt paznokci, więc postaraj się go uzyskać, piłując paznokcie owalnie lub na prosto, by stworzyć z nich nowoczesny kwadrat. Następnie przejdź do zajęcia się skórkami. Jest to bardzo ważny etap, od którego może zależeć to, jak na samym końcu zaprezentuje się twój manicure hybrydowy. Jeżeli twoje skórki są dość duże i mocno widoczne, powinnaś po prostu je wyciąć. Jeśli natomiast nie masz z nimi jakichś większych problemów, wystarczy, że po prostu je odsuniesz.

Teraz zmatuj płytkę. Przetrzyj ją bloczkiem polerskim i przejdź do jej odtłuszczenia. Wylej specjalny preparat na płatek kosmetyczny i przetrzyj nim wszystkie paznokcie. Jeżeli wiesz, że twoja płytka z natury jest dosyć tłusta, możesz zastosować jeszcze specjalny primer, który idealnie ją zmatowi. Teraz przejdź już do nakładania lakierów. Najpierw zastosuj bazę, nakładając ją cienką warstwą na wszystkie paznokcie. Utwardź ją pod lampą i zajmij się kolorem. Zastosuj cienką warstwę i zobacz, czy po jej utwardzeniu kolor paznokcia zaczyna prześwitywać. Jeżeli tak – dołóż kolejną warstwę koloru i ponownie ją utwardź. Na sam koniec zastosuj tzw. top-coat, czyli lakier nawierzchniowy.

Gdy manicure hybrydowy będzie już gotowy, musisz raz jeszcze przetrzeć wszystkie paznokcie płynem odtłuszczającym. Jeżeli dalej czujesz, że twoje paznokcie się do siebie kleją, potwórz tę czynność dwukrotnie albo nawet trzykrotnie. Potem możesz już tylko zachwycać się wypracowanymi efektami. A na pewno będą one znakomite!